Doğal Muş Balı

Dört tarafı dağlarla çevrili olan Muş Ovası’nda, içerisinde endemik türlerin de bulunduğu binbir çeşit çiçek hayat buluyor. Renkleri ve kokularıyla Muş Ovası’nı cennet bahçesine dönüştüren bu çiçeklerin aroması, arıların çabasıyla doyumsuz bir lezzete dönüşüyor.Muş Ovası’ndan toplanan bu özel balları en ince ayrıntısına kadar ederek tüm doğallığıyla sizlere ulaştırıyor.

 

Muş Ovası’nda açan çiçeklerin nefis aromasını damağınızda hissetmek için Doğal Muş Balı’nı hemen şimdi sipariş verin!

Muş balı ve Özelliklerı Nelerdir ?

Muş balı, arıların yalnızca Muş Ovası’ndaki çiçeklerden ürettiği yöresel bir bal çeşididir. Bu balı benzersiz yapan en önemli özelliklerinden biri ise başta Muş lalesi olmak üzere bölgede yetişen endemik çiçeklerden aldığı aromadır. Açık bir renge sahip olan Muş balı, genel özelliği itibarıyla keskin lezzetli ve yoğun çiçek aromalıdır.

Diğer bal türlerinde olduğu gibi Muş balı da çeşitli enzimler, vitaminler, proteinler, mineraller ve doğal şeker bileşenleri içerir. Bu yönüyle vücudun günlük ihtiyaç duyduğu besin ve enerji öğelerini karşılamak adına lezzetli bir alternatif sunar. Muş balının 100 gramı 304 kalori değerindedir.

Muş Balı Nasıl Kullanılır ?

-Her sabah güne başlarken

-Kahvaltılarda ve ara öğünlerde

-Tüm ev yapımı tariflerde

-Çayda ve tüm içeceklerde

-Kişisel bakımda

Muş balının kendine has çiçeksi aromasını tüm yoğunluğuyla tadabilmek için ürünü tek başına tüketmeyi tercih edebilirsiniz. Bunun yanı sıra ürünü, yiyecek ve içeceklerinizin lezzet katsayısını artırmak için tatlandırıcı olarak da kullanabilirsiniz.

3 Adımda Doğal Balın Yolculuğu 

Muş Ovası'nın Zengin Florasından 

Muş Ovası’nda kovanlar, arıcılar tarafından mayıs ayında kurulur. Arılar, bölgedeki çeşitli bitkilerin nektarlarını toplayarak binbir emekle bala dönüştürür.

Sadece Doğalı 

Yazın gelmesi ile birlikte ballar toplanmaya başlar. Kısa süren çiçeklenme dönemi içerisinde üretilen doğal ballar, sağma işleminden geçirilerek tesislere ulaştırılır.

Başarıyla Sepete eklendi !
whatsapp number